• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історія гімназії

Історія Надбузької гімназії з початковою школою Веснянської сільської ради

У державному архіві Миколаївської області за документацією землекористування графа К.Й. де Ламберта згадується, що в ХІХ столітті, за три версти від поселення Варварівка, на березі річки Південний Буг розташоване поселення з засолки риби.

Героїчні і жорстокі сталінські часи. Весь народ переповнений трудового ентузіазму у будівництві майбутнього, вся країна переповнена виправно-трудовими таборами для безпечної роботи селян. В 30-х роках ХХ століття була створена така ВТК (виправно-трудова колонія) і на місці сучасного Надбузького-10 приміщень безпечного типу, адмінбудівлі, житлові будівлі для обслуговуючого персоналу, їдальня, медпункт, магазин. Народилося поселення, яке отримало назву, відповідну своєму часу-Колонія № 27НКВС.

В роки окупації ВТК була перетворена на табір для військовополонених та європейське гетто.

І знову, рівно на дев’ять років, від визвольного березня 1994 до березня 1953-смерті Сталіна приміщення ВТК використовуються за прямим призначенням. Оскільки сюди направлялися на незначні строки позбавлення волі, що за амністією 1953 року всі отримали волю, колонія опустіла …

Країні потрібні кваліфіковані робочі кадри, і вся досить потужна інфраструктура колишньої ВТК передається новоствореному професійно-технічному училищу (УМСГ №1)

Отже, своїм виникненням і перетворенням із похмурої Колонії № 27 НКВС на гарне, привітне поселення над Бугом село зобов’зане Сливенському ПТУ-1, потім Надбузькому СПТУ № 31.

З 1995 року в цьому ж приміщенні працює Надбузька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, першим директором якої є Г.А. Пасєка.

Випускники 9-х класів продовжують навчання в різних навчальних закладах. Робота закладу, проведена за програмою виявлення та підтримки талановитої молоді, створення умов необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати.

Всю виховну роботу педагогічний колектив закладу спрямовує на виховання свідомого громадянина, гуманіста і патріота України. У закладі оформлено куточок державної символіки , де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном.

У закладі створені умови для розвитку та самореалізації кожного учня. З метою формування моральної, творчої особистості, виховання в дітей почуття краси і гармонії, естетичних смаків у школі створена система виховної роботи.

Педагогічна життєтворчості передбачає принципово нове ставлення до особистості учня, демократизацію стосунків у класному колективі. У зв’язку з цим значно зросла в закладі роль учнівського самоврядування. Учнівське самоврядування грунтується на принципі «Самі вирішали – самі зробили – самі відповідають.»

У закладі працює модель «Козацька республіка». Республіка має свій девіз: «Всі ви шануйте братство і згоду, ми - учні, ми козацького роду!» - свою пісню, свої заповіді та символіку.

Для утвердження поваги до принципів загальнолюдської моралі виховання, шаномбливого ставлення до родини.

Кiлькiсть переглядiв: 401

Коментарi